Kakelplattor 16/1700-tal

258439

KAKELPLATTOR, 2 st, 16/1700-tal, fajans, Holland, figurmotiv med emaljmåleri, monterade i en träram, plattornas storlek ca 22,5x18 cm vardera, rammått 33x45,5 cm

Skador och krakelyrer

Keramik/Porslin

Rum 3

Kakelplattor 16/1700-tal

Budhistorik (14 bud)
1389169
1389148
1389167
1389148
1 900
1389059
1 800

Slutpris SEK:
222 EUR, 252 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.