Carl Malmsten skrivbord samt stol Gullheden

258403

SKRIVBORD, "Gullheden", KARMSTOL, "Nya Gullheden", valnöt, stämpelmärkta Åfors möbelfabrik design Carl Malmsten, skrivbordets höjd ca 75,5, 140x70 cm, stolens sitthöjd ca 44 cm

Slitage, smärre skador och fanérbortfall, 1 nyckebössning saknas

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Design

Rum 9

Budhistorik (21 bud)
1389107
8 200
1389117
8 000
1389107
7 800
1389109
7 600
1389107
7 400

Slutpris SEK:
8 200
826 EUR, 938 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.