Schackbord med spelpjäser

258369

SCHACKBORD med spelpjäser, skiva med spelplan, massiv jakaranda, inläggningar i skuret ben, fanerat i olika träslag, ben i form av elefanthuvuden, höjd 45,5, diameter 76 cm, originallåda för spelpjäser medföljer

Repor slitage och sprickor

Visas på begäran

Schackbord med spelpjäser

Budhistorik (24 bud)
1388663
1388600
1 900
1388520
1 800
1388599
1 800
1388520
1 700

Slutpris SEK:
193 EUR, 219 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.