Skrivbord Louis XV-stil

258367

SKRIVBORD, 1900-talets andra hälft, Louis XV-stil, fanerad i jakaranda, delvis i rutmönster, sarg med lådor, beslag och ornament i förgylld brons, skrivyta i rött skinn, höjd 81, 198x94 cm

Skrivskiva med skador, nyckel saknas, repor och skrapmärken

Rum 9

Skrivbord Louis XV-stil

Budhistorik (5 bud)
1386280
1384902
1384901
1384900
1384235

Slutpris SEK:
403 EUR, 458 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.