Pinnkompass

258328

PINNKOMPASS, 1800-tal, mahogny, nålar i bly, 26,5x16,5 cm
PROVENIENS: Använd på hjulångaren Karl XV

Nautica/Technica

Monter 15

Pinnkompass

Budhistorik (12 bud)
1387502
4 400
1388428
4 200
1387502
3 800
1388215
3 600
1387502
3 400

Slutpris SEK:
4 400
443 EUR, 503 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.