Ljuskrona empirestil

258318

LJUSKRONA, 1800-talets slut, empirestil, ryskt kulturområde, mässing, delvis förgylld, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 95 cm

Senare elektrifierad

Belysning, Ljuskronor

Rum 9

Ljuskrona empirestil

Budhistorik (8 bud)
1383573
7 000
1384787
7 000
1383573
6 800
1384786
6 600
1383573
6 400

Slutpris SEK:
7 000
705 EUR, 801 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.