Matbord art déco

258265

MATBORD, 1930-tal, art deco, valnöt samt almrotsfanér, förkromade ben samt svart målade lister, sannolikt Frankrike, höjd 77, total längd 214x103, iläggskiva 37x103 cm

Slitage och skador

Rum 7

Matbord art déco

Budhistorik (25 bud)
1387645
8 000
1387951
7 800
1387645
7 600
1387949
7 400
1387645
7 200

Slutpris SEK:
8 000
766 EUR, 900 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 888 kr.