Sängstomme bemålad dekor

258234

SÄNGSTOMME, tidigt 1900-tal, bemålad, polykrom blomsterdekor med bl a rocaillemotiv, med bemålad auktion för madrassmått 190x90 cm, sänggavelns höjd 86 cm

Färgbortfall, slitage

Rum 6

Sängstomme bemålad dekor

Budhistorik (14 bud)
1386936
1386899
1 400
1386899
1 300
1386902
1386899

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.