Möbelgrupp i empirestil

258226

MÖBELGRUPP, 4 dlr., empirestil, 1900-talets första hälft, bonat trä, bestående av soffa, klaffbord, stolar, 2 st, genombruten rygg, lösa sitsar klädda i randigt tyg, soffa med fällbara sidostycken, klädd i randigt tyg, svärtad dekor, bord på fyrdelad pelarfot, svärtad dekor i sarg, höjd 74, totallängd 124x67, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, fläckar, skador på skiva

Rum 8

Möbelgrupp i empirestil

Budhistorik (1 bud)

1400184
2014-08-23 10:28:53

2014-08-24 kl 19:39
Slutpris SEK:
29 EUR, 34 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.