Stolar gustavianskt provinsarbete

258195

STOLAR, 1 par, 1800-tal, gustavianskt provinsarbete, skuren dekor av bl a fleuroner, drickamålade, bemålad dekor av blomster, sitthöjd ca 47 cm

Slitage, delvis renoverade och kompletterade, sitsar saknar klädsel, smärre färgbortfall

Rum 6

Budhistorik (17 bud)
1387358
3 400
1387056
3 200
1387048
1387042
2 800
1387039
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.