Elias Martin gravyr i gustaviansk ram

258156

MARTIN, Elias (1739-1818): Porträtt av Johan Tobias Sergel, kolorerad mezzotintgravyr, 30,7x25,3 cm, i gustaviansk ram, ramens mått 38x33 cm
LITTERATUR: Hans Fröhlich: Bröderna Elias och Johan Fredrik Martins gravyrer, verknummer 13

Gravyren beskuren samt med skador och lagningar

Monter 9

Budhistorik (30 bud)
1386746
13 000
1385125
12 500
1385125
11 500
1385119
11 000
1384885
10 500

Slutpris SEK:
13 000
1 309 EUR, 1 487 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.