Sengustaviansk taburett

258149

TABURETT, tidigt 1900-tal, sengustavuiansk stil, skuren dekor i form av bland annat fleuroner och kannelyrer, sitthöjd ca 45 cm

Slitage, renoverad

Rum 4

Sengustaviansk taburett

Budhistorik (18 bud)
1386479
1381628
1384722
1381628
1384721
950

Slutpris SEK:
121 EUR, 137 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.