Josef Ekberg Gustavsberg

258134

YTTERFODER, Josef Ekberg, "Sgrafitto", flintgods, Gustavsberg 1919, reliefdekor av blommor och blad i blått mot ljusblå fond, signerad Gustafsberg 1919 J.Ekberg, höjd 25 diameter 26 cm

Smärre skador

Keramik/Porslin

Monter 8

Josef Ekberg Gustavsberg

Budhistorik (22 bud)
1386599
1 600
1386583
1386594
1 400
1386583
1 300
1385895

Slutpris SEK:
1 600
154 EUR, 175 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.