Vägglampetter Bo Notini för Glössner & Co

258126

VÄGGLAMPETTER, 1940/50-tal, Bo Notini för Glössner & Co, en lampett signerad GLÖSSNER - CO - NOTINI, klockformad gul glasmassa med blästrad och slipad dekor i form av kvinnofigurer, höjd 36 diameter 12 cm

Smärre kantnagg

Glas, Konstglas, Belysning, Taklampor

Monter 9

Budhistorik (10 bud)
1386474
1386466
1 700
1386069
1 600
1386068
1385857
1 400

Slutpris SEK:
211 EUR, 248 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.