Ljuskrona

258109

LJUSKRONA, 1900-tal, gustaviansk stil, behängd med slipade olikformade prismor, stomme i mässing, för 5 st ljus, elektrifierad, höjd 73 cm

Slitage

Ändringar/tillägg
Lösa prismor medföljer

Belysning, Taklampor

Rum 4

Ljuskrona
Budhistorik (20 bud)
1385485
1 700
1385455
1 600
1385455
1 400
1384749
1 300
1384962

Slutpris SEK:
1 700
164 EUR, 186 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.