Gustaviansk stol

258108

STOL, gustaviansk, 1700-tal, vitmålad, stoppad sits, genombruten dekor i rygg, oval bricka, kopplade kannelerade ben, sarg med dekor av fleuroner

Slitage, delvis kraftigt, sprickor,

Rum 4

Gustaviansk stol

Budhistorik (16 bud)
1385705
3 400
1385710
3 200
1385705
1385707
2 800
1385705
2 600

Slutpris SEK:
3 400
328 EUR, 373 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.