Fat Josua Berlund Lund

258097

FAT, tenn, Josua Berglund (mästare i Lund 1828-1838/47), årsstämplat 1830, trestämplat, diameter 36 cm

Bruksslitage, viss deformation

Diverse

Monter 7

Fat Josua Berlund Lund

Budhistorik (13 bud)
1385647
850
1385555
1385645
1385555
750
1385644
700

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.