Spelbord i nyrokoko

258075

SPELBORD, mahogny, nyrokoko, 1800-talets mitt, tredelad pelarfot, träskuren dekor av rosor och rocailler, på hjultrissor, höjd 77, ca 88x44 cm
PROVENIENS: Enligt uppgift har bordet stått på Skattmansö herrgård

Slitage, fäste trasigt

Rum 8

Spelbord i nyrokoko

Budhistorik (11 bud)
1385776
850
1385779
1385776
750
1385778
700
1385776
650

Slutpris SEK:
850
82 EUR, 93 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.