Olav Christopher Jenssen oljemålning

257999

OLAV CHRISTOPHER JENSSEN (Norge, född 1954): "Luftlinjer #47", signerad och daterad på baksidan Olav Chrstopher Jenssen, Berlin 1990-1991, olja och utskärningar på trä, 86x99 cm
PROVENIENS: Gallerie T, Oslo, Galleri Riis, Oslo

Ändringar/tillägg
Signed and dated verso. Oil and carving on wood.

Konst, Måleri

Rum 17

Budhistorik (21 bud)
1385138
7 000
1385139
6 800
1385138
6 600
1385137
6 400
1385132
6 200

Slutpris SEK:
7 000
668 EUR, 751 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.