Uppläggningsfat Rörstrand 1800-tal

257996

UPPPLÄGGNINGSFAT, 2 st, flintgods, 1800-talets första hälft, Rörstrand, koppartryckt mönster "Gamla Spetsmönstret" (i produktion 1837-1934), längd 36,5-47 cm

Nagg i mindre fat, smärre krackeleringar och missfärgningar

Keramik/Porslin

Rum 7

Budhistorik (4 bud)

1384591
450
1384051
1383492
1380762

Slutpris SEK:
450
45 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.