Teservis Ulla Paahlen

257954

TESERVIS, 1940/50-tal, glaserat lergods, Ulla Paahlen för AB Verkstadskeramik Skansen, bestående av: tekanna, mjökkanna, gräddkanna, sockerskål, 6 koppar med fat

Krackelyrer, en kopp med spricka

Keramik/Porslin

Monter 4

Teservis Ulla Paahlen

Budhistorik (9 bud)
1384236
700
1384390
650
1384236
600
1384278
550
1384236
500

Slutpris SEK:
700
70 EUR, 80 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.