Soffbord formgivet av David Rosén för NK

257928

SOFFBORD, furu, för Nordiska Kompaniets sportstugeserie, formgivet 1942, modell Hytte, sannolikt formgivet av David Rosén, höjd 55, diameter 70 cm

Bruksslitage, skador

Möbler, Design

Rum 4

Budhistorik (12 bud)
1384411
2 400
1383945
1383945
1383432
1 800
1382751
1 700

Slutpris SEK:
2 400
242 EUR, 275 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.