Ragusked och skedar i silver

257895

RAGUSKED och SKEDAR, 1 + 2 st, silver, Anders Fredrik Weise (mästare i Stockholm 1776-1808) 1806, Adolf Zethelius (mästare i Stockholm 1803-1839) 1818, ostämplad troligen 1700-tal, total vikt 240 g

Bruksslitage, graverade initialer

Silver

Monter 4

Ragusked och skedar i silver

Budhistorik (4 bud)

1382527
1379511
1378078
1377178

Slutpris SEK:
151 EUR, 172 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.