Gafflar i silver 1800/1900-tal

257886

GAFFLAR, 4 st, silver, Karl Anderson (Stockholm 1892-1933) 1897, Fruktgafflar, 12 st, GESON Göteborg 1967, skedar 2 st, GAB 1973, sockersked 1974, gräddsked låghaltigt silver, tång importstämplar, total vikt 545 g

Bruksslitage, monogram

Silver

Monter 5

Budhistorik (1 bud)

1379504
2014-07-27 11:54:37
1 600

2014-08-02 kl 17:20
Slutpris SEK:
1 600
153 EUR, 180 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.