Terrin med fat i porslin Kina

257872

TERRIN med fat, porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, dekor med landskapsmotiv, höjd på fat ca 15 cm

Nagg, sprickor, lagning

Keramik/Porslin, Orientaliskt

Monter 3

Terrin med fat i porslin Kina

Budhistorik (12 bud)
1383731
850
1380382
1383730
750
1380382
700
1383729
650

Slutpris SEK:
850
86 EUR, 97 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.