Skedar i silver

257851

SKEDAR, 4 st, silver, Petter Adolf Sjöberg (mästare i Stockholm 1798-1833) 1813, Olof Lind (mästare i Mariestad 1752-1767(1770)) saknar årsstämpel, Jacob Johan Flygare (mästare i Växjö 1802-1813) 1813, otydliga mästarstämplar 1776, total vikt 235 g

Bruksslitage, graverade initialer

Silver

Monter 3

Skedar i silver

Budhistorik (7 bud)
1383645
1 300
1383643
1383639
1379488
1379487
900

Slutpris SEK:
1 300
131 EUR, 149 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.