Matgrupp Ekselius

257833

MATGRUPP, 11 dlr, 1960-tal, Karl-Erik Ekselius, JOC Vetlanda, ek, bestående av: matbord med 2 iläggsskivor (60+60 cm), 10 stolar med ryggbricka i rotting varav 4 med avvikande klädsel, diameter 120, höjd 74 cm

En stol med svart klädsel saknar en undersarg, bordsskivan med slitage och märken

Möbler, Design

Rum 7

Matgrupp Ekselius

Budhistorik (9 bud)
1386177
4 200
1386391
1386177
3 800
1386390
3 600
1386177
3 400

Slutpris SEK:
4 200
405 EUR, 460 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.