Spegel empire

257792

SPEGEL, empire, förgylld dekor, delvis träskuren samt i pastellage, kvicksilverfolierat glas, 127x71 cm; lösa dekorbitar medföljer

Senare spegelglas, dekorskador, spår av kröndekor, kompletteringar

Speglar

Rum 6

Spegel empire

Budhistorik (14 bud)
1383709
1383707
1 900
1383706
1 800
1383568
1383527

Slutpris SEK:
201 EUR, 229 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.