Glasservis Odelberg junior

256908

GLASSERVIS, 76 dlr, "Odelberg Junior", Kosta, 1900-tal, graverad och förgylld dekor, bestående av: 9 champagneglas, 6 vinglas, 6 sherryglas, 7 cocktailglas, 12 starkvinsglas, 5 snapsglas, 13 selterglas, 6 grogglas, 6 whiskeyglas, 6 vitvinsglas i grön färg

Ngn enstaka obetydlig nagg

Ändringar/tillägg
Ngn enstaka obetydlig nagg

Glas, Servisglas

Monter 2

Glasservis Odelberg junior

Budhistorik (21 bud)
1383363
15 000
1383305
14 500
1382347
14 000
1382347
13 500
1382267
13 000

Slutpris SEK:
15 000
1 431 EUR, 1 610 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.