Paul Graf, Unga jägare - andjakt

255854

GRAF, Paul (1866-1903); Unga jägare - andjakt, signerad och daterad Paul Graf 97, olja på duk, 61x46 cm.
PROVENIENS: Rådman och vice häradshövding Leonard Emanuel Sjöberg (f. 1853), Jönköping, därefter i arv inom familjen till nuvarande ägare

Färgbortfall

Konst, Måleri

Rum 8

Budhistorik (23 bud)
1396978
11 500
1397623
11 500
1396978
11 000
1397620
11 000
1396978
10 500

Slutpris SEK:
11 500
1 158 EUR, 1 316 USD
Utropspris SEK:
12 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.