Assietter karott tallrikar i porslin Kina

257762

ASSIETTER, 9, KAROTT med lock och FAT, TALLRIKAR, 8+1, kantoninspirerat porslin, Kina, 18/1900-tal, skålens höjd ca 11,5 cm

Smärre skador

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Budhistorik (17 bud)
1383067
1383033
1382495
1383032
1382495
950

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.