Tekanna sockerskål tekoppar i porslin Kina

257761

TEKANNA, SOCKERSKÅL med lock, MJÖLKKANNA, TEKOPPAR med fat, kantoninspirerat porslin, Kina, 18/1900-tal, tekannans höjd ca 28 cm

Smärre skador

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Budhistorik (8 bud)
1374510
950
1382992
900
1374510
850
1382991
1374510
750

Slutpris SEK:
950
96 EUR, 109 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.