Tallrikar i kantonporslin Kina

257759

TALLRIKAR, 6 st, kantonporslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med figurscener, diameter 25 cm

Nagg och sprickor

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Budhistorik (8 bud)
1382876
1382875
1382874
1382873
650
1382872
600

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.