Skål i kantonporslin Kina

257758

SKÅL, kantonporslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med bl a figurscenar, diameter ca 34,5, höjd 14,5 cm

Stjärnspricka i botten samt mynningsnagg

Orientaliskt, Porslin

Monter 1

Skål i kantonporslin Kina

Budhistorik (11 bud)
1382799
1 300
1380399
1382797
1380399
1376457
600

Slutpris SEK:
1 300
125 EUR, 146 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.