Ask samt saladier Flora Danica Royal Copenhagen

257755

ASK med lock, SALADIERE, "Flora Danica", Den Kongelige Porcelainsfabrik, Danmark 1900-tal, porslin, modellnummer 3502 resp 3542, polykromt målad dekor med växter ur den danska floran, förgyllda kanter, hänklar och lockknopp i form av grenverk, märkta Royal Copenhagen, Denmark, höjd 6,5 resp 3 cm

Keramik/Porslin

Monter 30

Budhistorik (6 bud)
1382153
3 400
1377281
3 200
1375061
1375060
2 800
1375058

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.