Golvvas i porslin Kina

257738

GOLVVAS, porslin, Kina, dekor i emaljfärger av drake, 1800-tal, höjd 62 cm

Botten med slagskada och lagning, mynning med sprickor

Orientaliskt, Porslin

Rum 3

Golvvas i porslin Kina

Budhistorik (6 bud)
1382166
1382165
900
1380876
850
1376474
1374341
750

Slutpris SEK:
97 EUR, 110 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.