Fridensrich Hundertwasser litografi

257711

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000): "10001 nights Homo Humus come va", fotolitografi och färgserigrafi med metallprägling 1984, signerad och numrerad 5497/10001 66,5x47 cm
LITTERATUR: Koschatzky 83

Rum 17

Budhistorik (6 bud)
1382629
6 000
1382218
5 200
1374725
4 600
1374575
4 400
1374574
3 600

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.