Friedensreich Hundertwasser litografi

257709

HUNDERTWASSER, Friedensreich (1928-2000): "10002 nights Homo Humus come va how do you do", fotolitografi och färgserigrafi med metallprägling 1984, signerad och numrerad 2598/10001 69,5x49,5 cm
LITTERATUR: Koschatzky 83

Rum 17

Budhistorik (6 bud)
1382630
6 000
1382219
5 400
1380235
4 600
1380234
4 400
1377777
4 200

Slutpris SEK:
6 000
604 EUR, 686 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.