Sekretär Louis XV-stil

257689

SEKRETÄR, med stenskiva, Louis XV-stil, 1900-tal, England, jakaranda- samt lönnfanér, intarsia med olika träslag, dekor av duvor, blommor samt musikinstrument, beslag i mässing, uppsats med genombruten mässingslist samt stenskiva, bakomliggande lådinredning, skiva med infälld grön filt, märkt Jewells Furniture Maker Holborn, höjd ca 106, 90x46 cm

Fanérskador, lagning på insida

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i Utlämningen

Rum 2

Sekretär Louis XV-stil

Budhistorik (44 bud)
1381072
10 500
1381069
10 000
1381071
10 000
1381069
9 800
1381067
9 600

Slutpris SEK:
10 500
1 013 EUR, 1 151 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.