Siri Derkert blandteknik

257683

DERKERT, Siri (1888-1973): "Kvinna i patriarkatet / Mursmäcka", signerad S. Derkert, blandteknik på papper, ca 16x15 cm
PROVENIENS: Utställd på Siri Derkerts retrospektiva utsällning "På väg" på Moderna Museet april - maj 1960

Smärre gulnad

Konst, Måleri

Fack 10

Siri Derkert blandteknik

Budhistorik (14 bud)
1382582
1382059
1381649
1375969
1375968
950

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.