Kandelabrar empire

257630

KANDELABRAR, 1 par, för 2 ljus vardera, empire, förgylld och patinerad brons, örnar på klot, rund sockel med vapen, höjd ca 66 cm

Omfattande skador, lagningar, omarbetade, 1 par ljusmanchetter saknas

Belysning, Ljusstakar

Kundcenter

Kandelabrar empire

Budhistorik (59 bud)
1381461
68 000
1381464
66 000
1381461
64 000
1381463
62 000
1381461
60 000

Slutpris SEK:
68 000
6 514 EUR, 7 650 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.