Lockask empire med damporträtt

257620

DOSA med lock, empire, 1800-talets första hälft, förgylld mässing, med damporträtt på locket, reliefdekor med blommor och ornament, höjd 3,5, diameter 11 cm

Defekt lock, porträtt med fuktskador

Diverse

Monter 29

Budhistorik (8 bud)
1380840
650
1373356
600
1380838
550
1373356
500
1380837
450

Slutpris SEK:
650
63 EUR, 71 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.