Silverdosor 1900-talets början

257577

DOSOR, 3 st, silver, varav en ABE Kristianstad 1917, delvis svenska importstämplar, förgyllda insidor, längd 3,5-8 cm, total vikt ca 101 g

Monogramgravyr, slitage, bucklor

Silver

Monter 28

Budhistorik (9 bud)
1380612
700
1380106
650
1379031
600
1379471
600
1379031
550

Slutpris SEK:
700
68 EUR, 77 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.