Gräddkanna silver 1800-tal

257568

GRÄDDKANNA, silver, Eric Söderholm (1827-1880), Härnösand, 1840-tal, bukig form med dekor med motiv av bladornament, insidan bär spår av förgyllning, höjd 14 cm

Smärre bucklor, hänkelns fäste med bristning

Silver

Monter 28

Gräddkanna silver 1800-tal

Budhistorik (8 bud)
1379659
650
1379963
650
1379659
600
1379962
550
1379659
500

Slutpris SEK:
650
62 EUR, 73 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.