Hans Hammarskiöld fotografi

257562

HAMMARSKIÖLD, Hans (1925-2012): "Vasa, 1968", signerad och daterad Hans Hammarskiöld -68, gelatinsilverfotografi, 28,5x23,5 cm, fotografiet avbildar en detalj från Regalskeppet Vasa
PROVENIENS: Gåva från fotografen till nuvarande ägare

Konst, Fotografi

Monter 1

Hans Hammarskiöld fotografi
Budhistorik (6 bud)
1382824
1382349
1381772
650
1381281
600
1379679

Slutpris SEK:
111 EUR, 126 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.