Sockerskrin silver 1800-tal

257553

SOCKERSKRIN, silver, Gustaf Folcker (1807-1865), Stockholm 1835, empire, rik dekor med bl a blommor, godronnerat, fyra tassformade fötter, lås, höjd inkl hänkel 15 cm, vikt ca 740 g

Smärre repor

Silver

Monter 28

Sockerskrin silver 1800-tal

Budhistorik (10 bud)
1380360
5 200
1380014
5 000
1378170
4 800
1376637
4 600
1376407
4 400

Slutpris SEK:
5 200
496 EUR, 558 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.