Skål Gustaf Möllenborg

257545

SKÅL på fot, silver, Gustaf Möllenborg (1823-1850), Stockholm 1857, nyrokoko, rik dekor med delvis genombrutna rocailler, höjd 27, diameter 35 cm
Vikt ca 1050 g

Smärre bucklor, slitage

Silver

Monter 28

Skål Gustaf Möllenborg

Budhistorik (33 bud)
1380333
9 000
1380337
8 800
1380333
8 600
1380335
8 400
1380333
8 200

Slutpris SEK:
9 000
906 EUR, 1 030 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.