Carl Malmsten skrivbord samt stol Gullheden

257528

SKRIVBORD, "Gullheden", KARMSTOL, "Nya Gullheden", valnöt, stämpelmärkta Åfors möbelfabrik design Carl Malmsten, skrivbordets höjd ca 75,5, 140x70 cm, stolens sitthöjd ca 44 cm

Slitage, smärre skador och fanérbortfall, 1 nyckebössning saknas

Ändringar/tillägg
Nycklar finns att hämta i Utlämningen

Möbler, Design

Rum 5

Budhistorik (14 bud)
1380677
6 000
1380676
5 800
1380675
5 600
1380674
5 400
1380673
5 200

Slutpris SEK:
6 000
579 EUR, 658 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.