Torsten Palm oljemålning

257486

PALM, Torsten (1885-1934): "Från Böda havsvik", signerad T Palm, olja på pannå, 27x36 cm
PROVENIENS: På baksidan märkt "Torsten Palms minnesutställning i Nationalmuseum 1945"; vidare etikettmärkt "Svensk-franska konstgalleriet, oktober 1960, Fritz H. Erikssons samling".

Smärre ytfläckar

Konst, Måleri

Rum 6

Torsten Palm oljemålning

Budhistorik (17 bud)
1381042
4 400
1382161
4 200
1381042
1382118
3 800
1381042
3 600

Slutpris SEK:
4 400
422 EUR, 495 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.