Bengt Lindström skulptur

257464

LINDSTRÖM, Bengt (1925-2008): "Y:et", polystyren, signerad och numrerad 17/30, polykrom, höjd 56 cm
Historik: Mindre modell av skulptur på trafikplats Midlanda

Konst, Skulptur

Rum 1

Bengt Lindström skulptur

Budhistorik (15 bud)
1381143
6 400
1378371
6 200
1378348
6 000
1377305
5 800
1377204
5 600

Slutpris SEK:
6 400
611 EUR, 687 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.